FAQ

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania!

Odpowiadamy z przyjemnością!

Ile paliwa spalają takie kampery na trasie?

Przeciętny kamper na podwoziu auta dostawczego – w naszym wypadku bazę stanowi Fiat Dukato spali 9-12 l paliwa na 100 km – to naprawdę niewiele więcej niż przeciętny samochód osobowy.

Jak wygląda sprawa bezpieczeństwa pod kątem pandemii związanej z Covid-19?

Kwestie związane z Covidem traktujemy bardzo poważnie. Przed każdym wynajmem gruntownie czyścimy pojazd, przeprowadzamy dokładną dezynfekcję i dodatkowo ozonowanie. Wynajmując kampera masz całkowitą pewność, że pojazd jest nie tylko świeży i gotowy do podróży, ale przede wszystkim bezpieczny.

Wasze kampery są zbudowane na bazie Fiata Dukato. Czy to dobry wybór?

To wyśmienity wybór! Fiat Dukato to prawdziwy potentat w świecie karawaningu. W ostatniej dekadzie w Europie sprzedano pół miliona kamperów, korzystających z Ducato jako bazy do zabudowy. Fiat Ducato jest uznawany za absolutnego lidera w tej branży. Jest zdobywcą licznych wyróżnień i nagród  w kategorii „Najlepszej bazy pod zabudowę”. Charakteryzuje go nowoczesny, przyjemny design, mocny silnik o znacznej rozpiętości mocy, specjalne zawieszenie, nowoczesne systemy bezpieczeństwa i bogaty wybór. Ducato ma także zaawansowane systemy wspomagania jazdy, ułatwiające życie kierowcy i czyniące podróż bezpieczniejszą; specjalne zawieszenie dla kamperów i bogaty wybór opcji, np. obrotowe fotele kierowcy i pasażera.

Czy mogę zamówić kampera w innym miejscu niż główny parking firmowy w Szczecinie?

Oczywiście. Jeśli chcesz, możemy doprowadzić kampera pod wskazany przez Ciebie adres na terenie Polski i Niemiec –  usługa będzie wtedy dodatkowo płatna.

 

Czy są jakieś limity wyrażone w km, których nie mogę przekroczyć?

Nie wyznaczamy Ci żadnego limitu zrobionych kilometrów. Zależy nam na zadowoleniu klientów, życzymy im tego, aby ich podróż była beztroska – dlatego podróżując możesz swobodnie przemierzyć naprawdę długą trasę.

Czy mogę kierować kamperem posiadając prawo jazdy kategorii B?

Tak. Dopuszczalna masa całkowita naszych pojazdów zazwyczaj nie przekracza 3,5 ton, dzięki czemu wystarczy prawo jazdy kategorii B aby móc je prowadzić.

Czy jest możliwość na czas urlopu zostawić swój samochód na waszym placu?

Oczywiście! Na czas wynajmu kampera możesz zostawić swój samochód u nas. Nie musisz się martwić, Twój pojazd pozostanie na strzeżonym, dozorowanym parkingu i tę usługę masz od nas w prezencie.

Czy w podróż możemy zabrać swojego pupila?

Doskonale wiemy, że wśród miłośników kamperingu nie brakuje miłośników psów i kotów. My również kochamy zwierzęta i dajemy Państwu możliwość spędzenia z nimi urlopu. Musimy mieć jednak świadomość, że zwłaszcza na wielogodzinnych trasach, musi on podróżować w odpowiednich warunkach. Choć sama podróż kamperem jest dla naszego pupila – mamy tu na myśli psy lub koty – dużo wygodniejsza niż samochodem osobowym. W Kamperze zwierzę ma dużo miejsca i nie musi nudzić się tak jak w ciasnym samochodzie. Jeżeli zadbamy o to, żeby przed podróżą pies odbył długi i aktywny spacer, możemy spokojnie jechać przez kolejne kilka godzin bez przerwy.

Jednak, troszczymy się także o naszych klientów i dbamy o ich komfort podczas wypoczynku.  Niestety, niektórzy z nich mają silne uczulenie na sierść zwierząt. Bardzo byśmy chcieli uniknąć sytuacji, aby któryś z naszych klientów z alergią na sierść zwierząt odczuwał dyskomfort w czasie podróży naszym kamperem dlatego musimy działać zapobiegawczo. Wypracowaliśmy kompromis – wybraliśmy dwa kampery spośród naszej floty, które można wynająć i podróżować nimi ze swoimi pupilami.

Pamiętajmy również, że każdy kraj ma swoje uregulowania prawne i przepisy dotyczące przewozu zwierząt, które mogą się różnić od siebie. Warto to sprawdzić, albo porozmawiać z nami na ten temat przed ruszeniem w wymarzoną podróż.